EĞİTİM EYLÜL’DE BAŞLAR

LİSE HAZIRLIK

lise hazırlık

Boğaziçili öğretmenlerle Butik Lise HAZIRLIK KURSU

Lise Hazırlık süreci, öğrencilerin eğitim hayatı için büyük bir öneme sahiptir. Genellikle öğrenci ve velilerimiz lise hazırlık için yeterli bilgiye sahip olmadıklarından yanlışlar yapabiliyor. “Doğru kursu nasıl seçmeliyim?”  “Hangi kriterleri göz önünde bulundurmalıyım gibi” “Etkili çalışma yöntemi nasıl olmalı” gibi birçok soru ve problem öğrenci ve velilerin kafasını karıştırmaktadır. Ancak endişelenmeyin, sayfamızda lise hazırlık süreci ve lise hazırlık kurslarıyla ilgili doğru ve güvenilir bilgileri bulacaksınız.

Sayfamızda Eylül Akademi’nin LGS sistemi ve ayrıcalıklarını, sıkça sorulan sorular bölümünde LGS hakkında detaylı bilgilendirme bulacaksınız…

lise hazırlık

EYLÜL AKADEMİ AYRICALIKLARI

Akademik Kadromuz

Boğaziçi Mezunu tecrübeli ve alanında başarılı öğretmenlerle çalışarak, derslerimizdeki verimi en üst seviyede tutuyoruz. Sınav sistemlerine hakim öğretmenlerle sisteme uygun dersler işleniyor ve materyaller kullanılıyor.

Sınıflarımız

Eylül Akademi 8-10 kişilik butik ve az öğrencili sınıflarda eğitimi yaparak derslerde anlaşılmayı kolaylaştırıyor. Ayrıca öğrencinin anlamadığını sorabileceği ve detaylı cevap alabileceği bir sınıf ortamı sunuyor.

Rehberlik Sistemimiz

Rehberlik ve koçluk sistemimizde öğrencilerin hedefleri ve bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak, öğrenciyle beraber haftalık ve aylık çalışma programları yapılıyor. Seviyesine uygun kitap ve testler belirlenip çözdürülüyor. Yapılan programlar rehber öğretmen ya ada koç tarafından belirli periyotlarla denetlenip kontrol ediliyor. Ayrıca Rehberlik sistemimizde öğrencinin ihtiyacı olan motivasyon ve bilgilendirmelerle öğrenci Lgs Sınavına hazır hale getiriliyor.

Ders Materyallerimiz

Sınıflarımızda öğrencilerimize kursumuz tarafından verilen kitaplar üzerinden etkileşimli dersler yapılıyor. Kitaplardan verilen ödevlerle öğrencinin konuyu pekiştirmesi sağlanıyor. Ayrıca sene içerisinde yapılan LGS sınavına benzer tarama ve deneme sınavlarıyla, öğrencilerin takibi sağlanıyor.

Deneme Klübümüz

Deneme Kulübümüzde yıl boyunca öğrencilerimize her ay LGS ile özdeş denemeler yapılıyor. Türkiye Geneli ve Kurum içi denemelerle öğrencilerin eksikleri tespit ediliyor. Konu ve Kazanım bazlı sınav karneleriyle öğrencilerin eksikleri ve ilerlemesi tespit ediliyor.

Konumumuz

Kursumuz Mecidiyeköy/Şişli meydanda metro ve metrobüs duraklarına 3 dk. Yürüme mesafesindedir. İstanbul’un her yerinden kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Haftalık Ders

14

Yıllık Ders

490

Yaprak Test

360

Deneme Sınavı

24

Kitap Ve Yayın

10

LİSE HAZIRLIK SÜRECİ HAKKINDA

SIKÇA SORULAN SORULAR

Lgs Sınavı her yıl haziran ayının ilk hafta sonu Pazar günü yapılmaktadır. Herhangi bir ekstra değişiklik olmazsa Lgs 2024’te 02 Haziran Pazar yapılacaktır.

Lgs sınavı iki oturum şeklinde yapılmaktadır. Birinci oturum sözel bölümü sorularını içeriyor, 09.30 da başlıyor, 75 dk sürüyor. İki bölüm arasında mola veriliyor. İkinci oturum ise sayısal sorularını içermektedir , 11.30 da başlıyor ve 80 dk sürüyor.

1.Oturum                                                                        2.Oturum

Sözel Bölüm (50 Soru-75dk.)                                     Sayısal Bölüm (40 Soru – 80 dk.)                   

Türkçe                  20 Soru                                 Matematik           20 Soru

Sosyal Bilgiler     10 Soru                                 Fen Bilimleri         20 Soru

İngilizce               10 Soru

Din Kültürü         10 Soru

Lgs Sonuçları genellikle sınav yapıldıktan 3 hafta sonra açıklanmaktadır. Ancak Milli Eğitim Bakanlığının değişen durumuna göre birkaç gün erken ya da geç açıklanabilmektedir.

Lgs hazırlık kursu seçerken dikkat edilmesi gereken özellikler şunlar ; Kursun deneyimi, Eğitim kadrosu, Sınıf mevcudu, Program içeriği, Kitap ve Deneme Sınavlar, Rehberlik

Kursun Deneyimi; Lgs Hazırlık kursu seçiminde seçilecek kursun en az 5 yıl deneyimli bir yer olması gereklidir. Bu durum kursun süreci çok iyi bilmesini ve öğrenciyi rahat bir şekilde takip etmesini sağlar.

Eğitim kadrosu: Kursun eğitim kadrosu kaliteli ve deneyimli olmalıdır. Öğretmenlerin niteliklerini, tecrübelerini ve başarılarını sormanızı tavsiye ederiz. Geçmiş yıllarda bu kursu seçenlerin yorumlarına bakılabilir.

Sınıf Mevcudu: Sınıf büyüklüğü ve öğrenci sayısı en önemli faktörlerden Genellikle 10 kişiden kalabalık sınıflarda öğrencilerin dikkati dağılmakta ve ders verimsiz geçmektedir.

Program İçeriği: Kursun programı tüm dersleri kapsayacak ve özellikle sayısal derslerde etütleri yapacak şekilde olmalıdır.

Kitap ve Deneme Sınavı: Kursta kullanılan materyallerin güncel, yeni nesil sorulara uygun olması şarttır.  Artık LGS’ de yeni nesil sorularla testler hazırlanmaktadır. 

Rehberlik: Tercih edilecek kursun rehberlik sistemi öğrenciyi motive eden, sınav hakkında bilgilendiren ve öğrenciyi çalışması için programlarla düzenleyen bir sistem olmalıdır.

Butik Dershaneler normal dershanelerden farklı olarak az öğrencili sınıflarda eğitim yapan kurumlardır. Genellikle her öğrenciye daha iyi eğitim verebilmek için toplam öğrenci nüfusu çok olmaz. Her öğrencinin gelişim ve öğrenme kapasiteleri göz önünde bulundurularak öğrenciye özel bir sistemle süreç takibi yapılır.Sınıflar genellikle 6-1o kişi arasında değişmektedir.

Lgs Hazırlık Kursu fiyatları kursların çeşidine göre değişmektedir. Butik Kurslarda sınıf sayısına göre 8-10 kişilik kurslarda 35-40 bin civarında iken kalabalık sınıflarda eğitim yapan dershanelerde 25- 30 bin civarında değişmektedir. Fakat Lgs Kurs fiyatları kursun bulunduğu lokasyon, öğretmen kalitesi, öğrenci sayısı gibi etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir

Lgs Hazırlıkta dershane olmazsa olmaz değildir elbette. Öğrenci konularını okulda öğrenip, alacağı soru bankalarını evde çözerek hazırlanabilir. Fakat birçok öğrenci bu motivasyonu evde gösterememektir. İlk aylarda sıkı çalışıp sonralar pes etmektedir. Dershane de ise arkadaşlarından ve yapılan rehberliklerden etkilenerek sürekli çalışmaya devam ediyorlar. Ayrıca dershanelerde yapılan deneme sınavları ve eksik tespitleri öğrencinin gelişimini takip etmek için son derece önemlidir.