EĞİTİM EYLÜL’DE BAŞLAR

Hakkımızda

Hakkında

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

Eylül Akademi, 2015 yılında Boğaziçi Üniversitesi mezunu eğitmenler ve akademisyenler tarafından öğretme idealini temel alarak kurulmuş bir kurumdur. Amacımız, öğrencilere doğru yöntem ve kaynaklarla gerekli bilgiyi, alanında uzman eğitmenlerle aktarmaktır. Öğrencilerin sadece sınavlara hazırlanmaktan öte, hayata ve geleceğe hazırlanmasını hedefledik. Onlara hem sınav sistemini anlatan hem de güçlü bir akademik hayatı gösteren rehberler olmayı amaçladık. Bu niyetlerle çıktığımız yolculukta,

içeren sistemimiz, her geçen yıl başarısını artırarak eğitim hayatına devam ediyor.

Hikayemiz

Tarihsel Zaman Çizelgemiz

2015-2016

Eylül Akademi, 3 kurucu öğretmenin…

özel derslerle başladığı bir eğitim yolculuğuyla yola çıktı. Bu yıl, üniversite hazırlık eğitimimizin temel prensipleri, sistematik yapısı ve programı net bir şekilde ortaya çıktı.

2016-2017

Eylül Akademi, Üniversite hazırlık eğitimine…

hızlı bir başlangıç yaparak sistematik bir yaklaşım benimsedi. Kadrosunu Boğaziçi Üniversitesi mezunu öğretmenlerle oluşturan Eylül Akademi, ilk yılında %80 gibi etkileyici bir başarı oranıyla sisteminin başarısını kanıtladı.

2017-2018

Eylül Akademi, hızla büyümeye devam…

ediyor. Öğrenci sayımızın artmasıyla birlikte, daha geniş bir alana taşınma kararı aldık. Yeni yerimiz, daha fazla sınıf kapasitesine sahip olması ve merkezi konumuyla dikkat çekiyor. Bu yıl %85 gibi yüksek bir yerleştirme oranıyla başarılı bir yılı geride bıraktık. Ayrıca, LGS kursu için gerekli hazırlıklara da başladık

2018-2019

Üniversite hazırlığıyla başlayan…

eğitim serüvenimize, lise hazırlık sınıflarını da dahil ederek devam ediyoruz. Üniversite hazırlık başarılarımızın yanı sıra, LGS hazırlık başarımızı da gururla paylaşmak istiyoruz. Birçok öğrencimizi sınavla alan liselere yerleştirerek, LGS hazırlık sürecinde %80 başarıya ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

2019-2020

Üniversite hazırlık ve lise hazırlık…

tecrübemizi geliştirmek ve kalitemizi artırmak adına ilerlerken, ne yazık ki pandemi süreci ikinci dönemde bazı aksamalara neden oldu. Ancak, Eylül Akademi hızla dijital dönüşüm sürecine girdi ve online dersler ve sınavlarla sezonu tamamladı. Bu sayede öğrencilerimize kesintisiz bir eğitim imkanı sunuldu.

2020-2021

Pandemi gölgesinde başlayan…

eğitim yılı, sağlık tedbirlerinin önem kazandığı ve birçok soru işaretinin beraberinde geldiği bir süreçle devam etti. Bu yıl, çoğunlukla online eğitim formatıyla geçti. Ne yazık ki, Eylül Akademi de birçok diğer kurum ve öğrenci gibi bu süreçten olumsuz etkilendi. Ancak, tüm zorluklara rağmen eylül akademi, elinden geleni yaparak öğrencilere eğitim vermeye devam etti.

2021-2022

Pandemi sürecinin sona ermesiyle…

birlikte yüz yüze eğitime dönüş ve kadromuzda yapılan ufak değişikliklerle 2021-2022 eğitim dönemine başladık. Bu yıl, sınıflarımıza lise 9 ve 10. sınıfları ekleyerek öğrenci sayımızı artırdık ve daha geniş bir öğrenci kitlesine hizmet vermeye devam ettik. Üniversite hazırlıkta %95 gibi ciddi bir yerleştirme başarı oranı elde ettik. Bu başarı, öğrencilerimizin yoğun çalışma ve özverili gayretlerinin bir sonucudur. Eğitim kalitemizi sürekli iyileştirme hedefiyle ilerleyerek, öğrencilerimize en iyi şekilde destek olmaya devam ediyoruz.

NEDEN EYLÜL AKADEMİ?

EYLÜL AKADEMİ’DE EĞİTİM

 Eylül akademi kurduğu güçlü eğitim sistemiyle her seviyeden öğrenciye doğru yaklaşımlarla mutlak başarı sunuyor. Tecrübelerimiz sonucunda ortaya çıkan ve her adımı en ideal  şekilde tasarlanan sistemimizde, öğrencilerin üniversite ve lise hazırlığındaki tüm ihtiyaçları profesyonel olarak çözülüyor. Eğitim sistemi genel olarak 4 Adımlık bir süreçle işlemektedir.

DERS ANLATIMI

Öğrencilere 8-10 kişilik ya da daha küçük gruplarla tüm konular yıl içerisinde alanında uzman öğretmenler tarafından anlatılıyor…

Kullanılan görsel ve işitsel materyaller, konu testleri ve sınavlarıyla  her seviyeden öğrencinin anlayabileceği dersler anlatılıyor.

REHBERLİK

Derslerin daha iyi kavranması için öğrencinin nasıl çalışacağı, rehber öğretmenleriyle öğrenciye özel…

hazırlanan günlük, haftalık ve aylık olarak planlanıyor. Öğrenci bireysel farklılıkları ve eksiklerine göre hazırlanmış programla doğru bir çalışma yöntemi izliyor.

ÇALIŞMA KONTOLÜ VE DENEME SINAVLARI

Öğrencilerimize özel hazırlanan haftalık ve aylık programlar rehber öğretmenlerimizle kontrol edilerek, öğrencinin çalışması takip ediliyor…

 Çalışmalarının sonuca etkisini görmek için düzenli olarak yapılan deneme sınavlarımızla eksik kalan ya da başarılamayan konular varsa tespit ediliyor.

GÜÇLENDİRME VE BİLGİLENDİRME

Deneme Sınavları ve Rehberlik kontrollerinin sonuçları düzenli olarak veli ve öğrenciye bildirilerek, tespit edilen eksiklere çözümler sunuluyor…

 Öğrencinin eksikleri ihtiyaç durumuna göre özel ders ya da sınıf derslerinin tekrarıyla güçlendiriliyor. Böylelikle öğrencimiz her geçen gün netlerini artırıp, hayalini kurduğu üniversiteye hazır hale getiriliyor.

BUTİK SINIFLAR

8-10 Kişilik Butik Sınıflarımızda ve birebir derslerimizle öğrencilerin dersleri anlamasını kolaylaştırıyoruz.

UZMAN ÖĞRETMEN KADROSU

Boğaziçi Üniversitesi Mezunu tecrübeli Öğretmen kadromuzla öğrencilere mutlak başarı sunuyoruz

KOÇLUK VE REHBERLİK SİSTEMİ

Uzman Rehber hocalarımızla sınav süreçleri, çalışma programları ve öğrencilerimizin akademik hayatlarını beraber planlıyoruz.

ÖĞRENCİ ODAKLI SİSTEM

Her öğrencinin farklı çalışma ve öğrenme biçimlerini göz önünde bulundurarak bireye özel çözümler sunuyoruz.