EĞİTİM EYLÜL’DE BAŞLAR

ÜNiversite hazırlık kursu

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK kursumuz

boğaziçili öğretmenlerle butik ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KURSu

  Üniversite kazanmanın yolu doğru bir üniversite hazırlık kursu seçmektir. Eylül Akademi Butik Üniversite Hazırlık Kursunu tercih edenler, Boğaziçili öğretmenlerle hazırlanıp, hayal ettikleri  üniversiteleri kazandılar. Şimdi sıra sende!!!  

Eylül Akademi’nin ayrıcalıklarını keşfet ve 40 öğrencilik özel kontenjanda yerini al!!!

Yks hazırlık kursları, Butik Dershaneler veya üniversite hazırlık kurslarıyla ilgili sorularına, aşağıdaki sıkça sorulan sorular bölümünde cevap bulabilirsin.

 

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK kursumuz hakkında

EYLÜL AKADEMİ'nin üniversite hazırlık AYRICALIKLARI

Akademik Kadromuz

Boğaziçi üniversitesi mezunu tecrübeli, alanında uzman ve üniversite hazırlık sistemine hakim öğretmenlerle dersler işleniyor.

Sınıflarımız

Eylül Akademi 8-10 kişilik butik ve az öğrencili sınıflarda eğitimi yaparak derslerde anlaşılmayı kolaylaştırıyor. Ayrıca öğrencinin anlamadığını sorabileceği ve detaylı cevap alabileceği bir sınıf ortamı sunuyor.

Rehberlik Sistemimiz

Rehberlik ve koçluk sistemimizde öğrencilerin bilgi ve algılama farklılıkları göz önünde bulundurularak ÖĞRENCİYE ÖZEL REHBERLİK uygulanıyor. Her öğrenci seviyesine uygun kitap ,ders ve materyallerle mutlaka gelişim sağlanmaktadır.

Ders Materyallerimiz

Sınıflarımızda öğrencilerimize kursumuz tarafından verilen kitaplar üzerinden etkileşimli dersler yapılıyor. Kitaplardan verilen ödevlerle öğrencinin konuyu pekiştirmesi sağlanıyor. Ayrıca sene içerisinde yapılan tyt-ayt sınavlarına benzer tarama ve deneme sınavlarıyla, öğrencilerin takibi sağlanıyor.

Deneme Kulübümüz

Deneme Kulübümüzde yıl boyunca öğrencilerimize her hafta TYT ve AYT ile özdeş denemler yapılıyor. Türkiye Geneli ve Kurum içi denemelerle öğrencilerin eksikleri tespit ediliyor. Konu ve Kazanım bazlı sınav karneleriyle öğrencilerin eksikleri ve ilerlemesi tespit ediliyor.

Konumumuz

Kursumuz Mecidiyeköy/Şişli meydanda metro ve metrobüs duraklarına 3 dk. Yürüme mesafesindedir. İstanbul’un her yerinden kolaylıkla ulaşılabilmektedir.


ÜNİVERSİTE HAZIRLIK PROGRAMIMIZIN İÇERİĞİ

Haftalık Ders

22

Yıllık Ders

880

Yaprak Test

580

Deneme Sınavı

60

Kitap Ve Yayın

20


BAŞARILARIMIZ

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK SÜRECİ HAKKINDA

üniversite hazırlık kursları
SIKÇA SORULAN SORULAR

YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı), Türkiye’de üniversiteye giriş için yapılan genel bir sınavdır. YKS, Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testleri (AYT) olmak üzere iki aşamadan oluşur. TYT, tüm adaylar için zorunlu olan bir sınavdır ve temel yetenekleri ölçer. AYT ise öğrencinin tercih ettiği bölüme yönelik olarak belirlenen alanlardan testler yapılır.

TYT’de 40 Türkçe, 40 Matematik, 20 Sosyal Bilimler ve 20 Fen Bilimleri olmak üzere toplamda 120 soru bulunur. TYT sınavı toplamda 135 dakika (2 saat 15 dakika) olarak belirlenmiştir.

AYT’de ise her dersten 40 tane soru bulunur. Öğrenciler kendi alanlarına göre 80 soru çözer. AYT sınavının süresi ise toplamda 180 dakika (3 saat) olarak belirlenmiştir.

Yks Sınavı her yıl okul sezonun bittiği haftanın sonunda cumartesi-Pazar günleri uygulanmaktadır. Henüz yenil yıl MEB çalışma takvimi açıklanmadığı için kesin tarih bilinmemektedir.

Üniversite hazırlık sürecinde dershane gitmek tamamen kişisel tercihlere bağlıdır. Dershaneler, öğrencilere sınavlara hazırlık konusunda destek sağlayan kurumlardır. Ancak, dershanelere gitmek zorunlu değildir ve başarılı olmak için tek yol da değildir. Fakat günümüz öğrencileri, tek başına motive olmakta, kendilerine etkili bir çalışma programı hazırlamakta ve deneme sınavları uygulayıp analiz etmekte zorlanmaktadır. Dershaneler bu gibi faydalarıyla öne çıkmaktadır. Ayrıca öğrenciye sunulan rekabet ortamı gelişmelerine katkı sağlamaktadır.

Dershane sistemi her geçen yıl gelişmektedir. Özellikle son yıllarda öğrencileri daha çok başarıya ulaştıran butik dershaneler yaygınlaşmıştır. Butik Dershaneler 6 ile 10 kişi arasında az öğrencili sınıflarda eğitim yapan, her öğrenciye ayrı ayrı takip ve eğitim programı sunan kurumlardır. Kalabalık sınıflarda ve kurumlarda kendini ifade edemeyen ve sorunlarına çözüm bulamayan öğrenciler için güçlü bir seçenektedir. Butik kurumlar son yıllarda çok fazla rağbet görmekte ve öğrencilerin başarılarını artırmaktadır.

 

Üniversite hazırlık kursu veya TYT-AYT dershanesi seçerken dikkate almanız gereken birkaç önemli nokta vardır. İşte dikkat etmeniz gereken bazı faktörler: Öğretmen Kadrosu, Başarı Oranı,Öğretim Programı, Kaynak ve Materyaller, Kolay Erişebilirlik

Başarı Oranı: İlgilendiğiniz kurs veya dershanenin önceki yıllardaki başarı oranlarına ve referanslarına bakın. Öğrencilerin sınavlarda ne kadar başarılı olduklarını, üniversite yerleştirme sonuçlarını ve derecelerini değerlendirin.

Öğretmen Kadrosu: Kurs veya dershanede görev yapan öğretmenlerin deneyimleri, bilgileri ve pedagojik yaklaşımları hakkında bilgi edinin. Nitelikli ve deneyimli öğretmenler, size konuları anlatma, sorularınızı yanıtlama ve sınav stratejileri konusunda yardımcı olma konusunda daha etkili olabilir.

Öğretim Programı: Kurs veya dershanenin öğretim yöntemlerine ve programına dikkat edin. İyi bir kurs veya dershane, konuları anlatmanın yanı sıra pratik yapma imkanı, deneme sınavları, soru çözümü gibi aktif öğrenme yöntemlerini de sunmalıdır. Ayrıca, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş bir öğretim programı sunan kurumlar tercih edilebilir.

Kaynaklar ve Materyaller: Kurs veya dershanenin sunduğu kaynaklar ve materyaller de önemlidir. İyi bir dershanenin geniş bir soru bankası, konu özetleri, deneme sınavları, kitaplar, interaktif içerikler gibi çeşitli kaynaklara sahip olması faydalı olabilir. Bu materyaller size çalışmalarınızı destekleyebilir ve çeşitli kaynaklardan faydalanmanızı sağlayabilir.

Kolay Erişilebilirlik: Kurs veya dershanenin size uygun bir konumda olması ve programınızla uyumlu olması önemlidir. Ulaşımı kolay bir yerde bulunan ve size zaman açısından uygun olan bir kurumu tercih etmek size daha fazla esneklik sağlayabilir.

Sınıf Mevcudu; Kalabalık sınıflarda özellikle temel bilgi düzeyi yeterli olmayan öğrenciler fayda görememekte, eksiğini sormaktan çekinmektedir. Bu sebeple sınıf mevcudunun az kişi olması verimi artırır. 5 kişiden az olan sınıflarda ise derse katılım azlığı motivasyonu olumsuz etkilemektedir. Bu sebeple ideal sınıf mevcudu 5-10 kişi arasında olmalıdır. Bu sebeple Butik Üniversite Hazırlık Kursları ve Butik Dershaneler son yıllarda daha çok tercih edilmektedir.

Bireysel ilgi ve Rehberlik; Her öğrenci farklı seviyede algılamaya sahip ve farklı yanlışlar yapmaktadır. Bu yüzden dershanelerin öğrenciye bireysel program yapan bir rehberlik sürecinin olması öğrencinin gelişimi ve verimli çalışması için çok önemlidir.

Kaynak ve Deneme Sınavları; Dershanelerin yıl boyunca aynı yayıncılığın deneme sınavını yapıp ve aynı yayıncılığa ait kaynaklardan ödevlendirme yapması yanlış sonuçlar verebilir. Öğrencilerin bu süreçte farklı yayıncılıklardan deneme sınavları ve kitapları çözmeleri gereklidir.

Üniversite hazırlık kursları genellikle Ağustos ayının sonu ve eylül ayının başında başlamaktadır.

Son yıllarda edindiğimiz tecrübeler sınav hazırlığının genellikle bir dönemde yetişmediğin göstermektedir. Bu sebeple öğrencilerin mutlaka yaz aylarında çalışmasına başlaması gerekmektedir. Yaz ayları için 2 ders seçilip onlar üzerine yoğunlaşılabilir.  TYT Matematik dersi ve yanına Türkçe, Sosyal ya da Fen derslerinden biri seçilip çalışılabilir.

Yaz aylarından itibaren Türkçe paragraf sorusu çözerek başlamak en ideal başlangıçtır. Düzenli kitap okumak ve paragraf çözmek hem anlayışınızı geliştirir hem de Türkçe netlerinizi arttırır. 

Türkçeye ek olarak TYT matematik veya 11.sınıf matematik konularını çalışmak size çok büyük fayda sağlayacaktır. Kendiniz en iyi bildiğiniz matematik konusundan başlayıp  en az bildiğiniz konuya doğru bir liste yapıp sırayla bu konuları bitirmeye çalışın.

Eğer yaz aylarında program yapmakta zorlanıyorsanız Eylül Akademiden bu konuda ücretsiz danışmanlık ve ders çalışma programı yardımı alabilirsiniz.  

Matematik programını başarıyla yürüten öğrenciler için son tavsiyemiz fen ya da sosyal   alanından bir ders seçip sırayla onun konularını bitirmektir.. 

Bu derslerle ilgili TYT Matematik kitap tavsiyeleri, TYT Türkçe  kitap tavsiyeleri başlığı altında kendi seviyenize uygun kitap tavsiyelerini bulabilirsiniz.

Eylül Akademi ‘nin yaz kamplarında bu dersleri hocalardan dinleyerek destek almak istersen hemen arayabilirsin…

Kış dönemine kadar Temel Matematik bitirilirse, kış döneminde alan matematik konularına ağırlık verilebilir. Böylelikle matematik konuları erkenden bitirilir.  Kış döneminde mümkünse bir Rehber öğretmen ile program yapılıp o program üzerinden  süreci takip edilmelidir.